Mire figyeljünk a motivációs levél megírásakor, milyen szempontok szerint állítsuk össze?
Címzés, forma
A motivációs levél nem csak nevében, hanem formájában is hasonlít egy hagyományos levélhez. Címzettnek keresd ki, hogy pontosan kinek kell küldeni a pályázatot és a levelet neki címezd a bal felsô sarokban.
A feladóhoz a saját adataid kerüljenek jobb felső sarokba. A megszólításról se feledkezz meg!
A hirdetés, pozíció
Pontosan nevezd meg, hogy hol találkoztál a hirdetéssel és pontosan melyik állásra is jelentkezel. Amennyiben van munkaszám, azonosító, azt is írd bele a levélbe. Hiszen elképzelhető, hogy több hasonló pozíció van a cégnél, ezzel segíted a HR osztály munkáját.
Miért TE vagy a legjobb választás?
A motivációs levél lényege, hogy a pályázó meggyőzze a HR-est, hogy ő a legjobb választás, ő a legalkalmasabb az állásra. Ezért komoly marketing fogásokra van szükség. Tudjuk, hogy nehéz önmagunkról jókat írni, de a sikereink, a munkában elért eredményeink és képességeink bemutatása nem dicsekvés, erre van szükség a motivációs levélben. Minden képességed, készséges meglétét támaszd alá, hozz példákat a munkából.
A motivációs levél remek alkalom arra, hogy felkeltsd a kiválasztást végző személy figyelmét, ezért légy kreatív, fejtsd ki terveid, céljaid, korábbi munkahelyeken végzett feladatokat. Amire nincs hely a CV-ben, arra lehetőséget nyújt a motivációs levél.
Lezárás
A motivációs levél végén jelezd,, hogy szeretnél visszajelzést kapni, valamint egy személyes interjú keretein belül szívesen egyeztetnél a részletekről.
Néhány tipp a motivációs levél megírásához:
- Gondold át pozitív tulajdonságaidat, munkahelyi sikereidet, írd le őket vázlatosan.
- Formailag és nyelvtanilag nézd át alaposan.
- Több sablon is található az interneten. Ha ezeket használod, akkor legyen személyre szabott.
- Abban az esetben, ha több állásra is jelentkezel, ne csak a pozíció megnevezését írd át, hanem legyen cégre és a megpályázott állásra szabva az adott levél.
- Mindig az igazat írd!